Шотокан Карате Клуб Мак Доналд взеха участие в международен турнир по карате Shoto- Kan Cup в Сърбия.

Участваха 500 състезатели от 40 клуба - Сърбия, България, Македония и Черна гора.

От Кюстендилския клуб участваха 13 състезатели на възраст деца и се класираха на 3-то място в генералното класиране.

Дариа Митева и Рая Керелска завоюваха злато в дисциплина ката и бронз в дисциплина кумите.

В дисциплина кумите до 12 години златни медали завоюваха Александър Иванов, Мирослав Василев, Ванеса Тодорова и Ванеса Василева.

Сияна Йорданова се класира на второ място в дисциплина кумите.

Бронзови медали завоюваха Дея Балабанова, Алберто Тодоров, Калоян Велинов, Георги Василев.

Шампиони в дисциплина отбор кумите при момичетата станаха Ванеса Тодорова, Рая Керелска, Дея Балабанова и Ванеса Василева. А при момчетата - Александър Иванов, Божидар Симеонов и Мирослав Василев.

При отборно момчета 2012-2011 Алберто Тодоров и Иво Ветренски се класираха на второ място.

В дисциплина отборно ката в състав Ванеса Тодорова , Ванеса Василева и Дея Балабанова завоюваха сребърни медали, заяви треньорът Диляна Владимирова.