На Държавния турнир до 16 г., проведен в град Русе, Ивелина Христова (ТК "Изида", гр.Добрич) Спечели надпреварата в двойковия турнир с партньорка Рада Колева (ТК "Супер Спорт", гр.Варна). На финала те се наложиха над Ренета Дженкова (ТК "Добротица", гр. Добрич) и Александра Момчилова (ТК " Каратанчева “). В надпреварата по единично Ивелина спечели 3-то място, а при момчетата имахме двамата представители - Дейвид Илиев и Николай Рачев. Дейвид Илиев спечели 3-то място на единично, след като на 1/4 финалите елеминира дракатично поставеният под №1 Марин Абаджиев.

Даниъл Спасов от ТК "Изида" завърши на трето място на сингъл при юношите до 18 години на турнира от категория J60 на ITF в Истанбул (Турция). Дани отстъпи на полуфиналите с 0:6, 5:7 на №4 в схемата Каан Косанер от Турция. Преди този мач Спасов постигна три поредни победи при само един загубен сет, като победата във втория му мач беше срещу поставеният под №1 в схемата след като изоставаше с 6/1 и 3/0 Дани успя да направи невероятен обрат.

На турнира ITF жени 15 000 долара Куршумлийска Баня Сърбия добричлийката Лидия Енчева достигна до 1/4 финалите, след като премина успешно квалификацийте, а след това в основната схема записа 2 победи, като една от победите беше над 8-мата поставена. На 1/4 финалите Лидия загуби  в 2/1 сета от 1-вата поставена Dimitra Pavlou, която е 433 в WTA световна ранглиста. В турнира взеха участие и още две наши момичета Беатрис Спасова и Дария Великова, които победиха в първия кръг в квалификацийте, но загубиха във втори кръг.

С едно второ, едно трето и три четвърти места се отличиха добричките деца в поредния турнир от веригата Tenis10, домакин на който беше ТК "Спартак" - гр. Варна. При най-големите момчета до 14 години вицешампион стана Александър Маринов, а за четвърто място се пребори Ивайло Славов, докато при момичетата до 14 години Славена Жекова победи на финала за трето място своята съотборничка Александра Атанасова, за която остана четвъртото място. При децата до 9 години Дарияна Радева също завоюва четвърто място. Добричкият клуб беше представен от общо 8 деца, във всички възрастови групи, като отборът беше воден от Томислав Пеев.

През уикенда на кортовете на ТК "Изида" се проведе турнир от румънската верига за любители Sportya, където победители в различните нива станаха:

• 4-то ниво - финала е днес 13.05 20:00